Ridley Scott: Blade Runner’ın devam filminin senaryosu hazır

Bütün zamanların en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olan Blade Runner‘ın devam filmi üzerinde birkaç yıldır çalıştığı bilinen Ridley Scott, senaryonun çekimlere başlamak için hazır olduğunu açıkladı. Entertainment Weekly‘ye verdiği demeçte “senaryonun yazıldığını ve harika göründüğünü” söyleyen Scott, hikayenin 1982 tarihli filmde başrolü oynayan Harrison Ford‘u da geri getireceğini belirtti. “Ford’un canlandırdığı karakterin bütün bu yılların ardından hayatta kaldığını” ifade eden Scott, orijinal filmin bu anlamda bir tür belirsizlik içeren sonunun da bir nevi açıklığa kavuşacağının işaretini verdi. Ridley Scott, devam filminin çekileceğini kesin bir biçimde dile getirse de filmin yapım aşamasına dair ortada henüz bir zaman çizelgesi yok.

Scott, ayrıca 2012’de yayınlanan The Martian adlı çok satan bir romanı da beyaz perdeye aktarmaya hazırlanıyor. Blade Runner projesine bu filmin ardından başlayacağı tahmin edilen yönetmenin ayrıca Prometheus için de bir devam filmi hazırlığında olduğu ve senaryonun tamamlandığı biliniyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...