Jupiter Ascending’den nihayet filmin hikâyesine odaklanan yeni bir fragman

Wachowski kardeşlerin çekimleri tamamlanan ve Şubat ayında gösterime gireceği duyurulan yeni filmi Jupiter Ascending için bir fragman daha yayınlandı. Özel efektli sahnelerle dolu ve oldukça kafa karıştıran daha önceki fragmanların aksine bu üçüncü fragmanda filmin öyküsüne dair daha net bir anlatımın olduğu görülüyor.

Filmde Mila Kunis (Jupiter), galaksi kraliçesinin reenkarnasyonu rolünde ve kötü adam Eddie Redmayne da onun galaksinin ve Dünya’nın tahtına geçmesini engellemeye çalışıyor. Şimdiye kadar ana hatlarıyla ortaya çıkan filmin konusu söz konusu fragmanla daha etkili bir biçimde vurgulanıyor. Fragmanda, Dünya gezegeninde yaşayan insanlığın gizli kökenine, Jupiter’in uzayın kraliyet ailesinin mensubu olduğundan neden ve nasıl bihaber olduğuna ve onun ortaya çıkışının Dünya’yı neden tehlikeye attığına dair bazı ipuçları yer alıyor. Bununla birlikte, filmde Jupiter’i korumaya çalışan Channing Tatum‘un kertenkele biçiminde bir uzaylıyla dövüşme sahnesini de içeren, yine bolca aksiyon ve görsel efekt barındıran sahnelere de tanık oluyoruz.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...