Yeni Banksy eseri Folkstone’da ortaya çıktı

Toplumsal eleştiri ve hiciv dolu eserleriyle bütün dünyada büyük bir ilgiyle takip edilen Banksy‘nin yeni eseri İngiltere’nin Kent bölgesinde bulunan bir deniz kenarı kasabası olan Folkstone’da ortaya çıktı.

Telegraph‘da yer alan haberde, sanatçının takipçilerinin yeni duvar resmini görmek için bölgeye akın ettiği belirtiliyor. Sanatçının yeni eserinde kulaklık takan yaşlı bir kadın bir sütuna bakarken resmedilmiş. Plastik bir kaplamayla korunduğu görülen yeni duvar resmi Banksy’nin internet sitesinde de yerini aldı.

Gece yarısı duvara resmedilen eser bölge halkı tarafından da ilgiyle karşılandı. Shepway bölgesi belediye meclisi üyesi Jenny Hollingbee konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu, Folkestone halkının orijinal bir Banksy resmi görmesi için muazzam bir fırsat. Duvar resmi, Folkestone’lu olmaktan gurur duymak için yeni bir neden.” Hollingbee, eserin herhangi bir zarar görmemesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...