‘2001: Bir Uzay Destanı’ için 40 yıl sonra yeni bir fragman hazırlandı

Stanley Kubrick‘in başyapıtlarından 2001: A Space Odyssey (2001: Bir Uzay Destanı), önümüzdeki ay İngiltere’de British Film Institute (BFI) tarafından düzenlenecek olan “Sci-Fi: Days of Fears and Wonder” adlı bir etkinlik kapsamında yeniden beyaz perdede gösterilecek. Bu yeniden gösterimin şerefine de BFI ve Warner Bros. bu klasik bilim kurgu filmi için yeni bir fragman hazırladılar.

İLGİLİ İÇERİK: ‘2001’in devamı niteliğindeki TV dizisi Ridley Scott imzası taşıyacak

1968 tarihli film için hazırlanan bu yeni tanıtım videosunun, muhtemelen bugüne kadar 2001 için yapılmış en etkileyici fragman olduğu söylenebilir. Merkezine daha çok öyküdeki yapay zeka HAL 9000‘u yerleştirdiği görülen fragman, filmin bugün için bile ne kadar yenilikçi ve çarpıcı olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Hollywood Reporter‘da yayınlanan habere göre 28 Kasım’da sinemada gösterilmeye başlanacak olan filmle birlikte etkinlik kapsamında bir diğer Stanley Kubrick filmi olan A Clocwork Orange ve Brazil gibi iki diğer klasik yapım da sinema izleyicileriyle buluşacak.

İLGİLİ İÇERİK: Stanley Kubrick’in objektifinden New York metrosu

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...