‘Hobbit’ serisi ‘Beş Ordunun Savaşı’yla tamamlanıyor

Oscar ödüllü yönetmen Peter Jackson, bundan 13 yıl önce, Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği ile çıktığı Orta Dünya yolculuğuna Hobbit serisiyle devam etti. Bu yolculuğun son durağı olan ve yine ünlü İngiliz yazar John Ronald Reuel Tolkien‘in imzasını taşıyan The Hobbit adlı romandan uyarlanan serinin son filmi The Hobbit: The Battle of the Five Armies (Hobbit: Beş Ordunun Savaşı) 17 Aralık’ta gösterime giriyor.

Üçlemenin bu son bölümünde Ian McKellen, Martin Freeman ve Richard Armitage sırasıyla Gri Gandalf, Bilbo Baggins ve Thorin Meşekalkan rolleriyle karşımıza çıkıyor. Yönetmen Peter Jackson‘ın senaryosunu Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro ile birlikte hazırladığı son filmin üçlemeyi destansı bir sona ulaştıracağı belirtiliyor.

THE HOBBIT: THE BATTLE OF THE FIVE ARMIES

Bilbo Baggins, Thorin Meşekalkan ve Cüceler Bölüğü’nün macerasının tamamlanacağı The Battle of the Five Armies‘in konusu kısaca şöyle:

“Erebor Cüceleri yurtlarının büyük zenginliğine yeniden kavuşmuştur; ancak şimdi dehşet verici Ejderha Smaug’u Göl Kasabası’nın savunmasız erkekleri, kadınları ve çocuklarının üzerine serbest bırakmış olmanın sonuçlarıyla yüzleşmek zorundadırlar.”

Hobbit serisinin son filmi dünyanın dört bir yanındaki Orta Dünya hayranları tarafından da büyük bir heyecanla bekleniyor. Joel Walden adlı bir YouTube kullanıcısı da bu heyecanını yaratıcı bir sürece dönüştüren hayranlardan biri. Walden’ın üç filmden görüntüler içeren, bütün Hobbit serisi için hazırladığı aşağıdaki bu video üçlemeyi de tek bir film gibi düşünmeye yardımcı oluyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...