Yerden 120 metre yukarıda asılı duran dev hamağın ‘sakinleri’

hamak

Adrenalin tutkunu bir grup gönüllü tarafından inşa edilen bu beşgen biçimli hamağı sıradan hamaklardan ayıran özelliği, Utah‘daki Moab çölünün tam 120 metre yukarısında asılı durması. BASE jump (yüksek bir noktadan paraşütle atlayış) tukunları ve highliner‘lar (iki mesafe arasında gerilen ipte yürüyenler) tarafından geçtiğimiz hafta hazırlanan ve Mothership Space Net Penthouse adı verilen bu sıradışı hamak kızıl kayalarla kaplı zeminin üzerinde tam bir gün boyunca asılı kaldı.

Bu inanılmaz hamak onu inşa eden herkes için bir şeyler sunuyordu. Highliner’lar ağın beş ayrı kolu üzerinden 80 metreye kadar uzanan yolu yürümeye teşebbüs ettiler. BASE jumper’lar da tam ortada yer alan ve bir insanın rahatça geçebileceği büyüklükteki delikten atlayışlar gerçekleştirdiler.

hamak 2

Mothership, iflah olmaz bir adrenalin tutkunu olan ve kendisi hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabileceğiniz Andy Lewis‘in fikri olarak doğdu ve yapımı 50’den fazla insanın ortak çalışmasıyla üç gün sürdü. Bu tehlikeli numaraları yaparken hiç kimse yaralanmadı, ve söz konusu proje bu aktivitelere ilgi duyan büyük bir topluluğun da biraraya gelip yakınlaşmasına yardımcı oldu.

hamak 3

hamak 4

hamak 5

hamak 6

SONY DSC

Kaynak: My Modern Met

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...