Richard Linklater’ın sıradaki filmi, Boyhood’un devamı niteliğinde olacak

Richard-Linklater

12 yıl süren bir proje olan Boyhood‘un başarısından sonra çok fazla ara vermeden yeni çalışmalarına başlayan Richard Linklater‘ın yeni filmi That’s What I’m Talking About‘a dair yeni haberler gelmeye başladı.

Linklater, son röportajında, yeni filminin Boyhood‘dan bazı temalar içereceğini açıkladı. That’s What I’m Talking About‘ın aynı zamanda yine bir Linklater filmi olan 1993 tarihli Dazed and Confused‘un bir devam filmi olarak kurgulandığı söylentiler arasındaydı.

Yeni filmin çekimlerini bitiren Linklater, hikâyenin Dazed and Confused‘dan dört yıl sonra geçiyor olmasına ve filmden bir karakterin üniversiteye gidişini konu almasına rağmen That’s What I’m Talking About‘ın daha bağımsız bir öyküye sahip olduğunu belirtti. Buna göre yeni film, bir mezuniyet öyküsünden ziyade, yeni bir okula başlama teması üzerinde gelişen bir parti filmi.

Linklater’a göre That’s What I’m Talking About, aslında bu anlamda daha çok Boyhood’un bir devamı niteliğinde. Boyhood‘un bittiği noktadan başlayan filmdeki olaylar ana karakterin üniversitedeki ilk gününde oda arkadaşıyla ve bir kızla tanışmasıyla birlikte şekilleniyor. 1980’li yıllarda geçen film, okulun beysbol takımına dahil olmaya çalışan üniversiteli bir gencin partilerle dolu yaşamını anlatıyor.

Başrollerinde Zoey Deutch, Ryan Guzman, Tyler Hoechlin gibi daha çok TV dizilerinden tanınan oyuncuları izleyeceğimiz filmin 2016 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...