PJ Harvey’nin yeni albümü cam bir bölmenin içinde halka açık olarak kaydedilecek

PJ Harvey to record album in public

2011 yılında yayınlanan Let England Shake albümüyle Mercury Ödülü‘nü kazanan İngiliz şarkıcı PJ Harvey, dokuzuncu stüdyo albümünü halka açık bir biçimde kaydedeceğini açıkladı. Alternatif rock müziğin önemli isimlerinden biri olan şarkıcı, albümün kaydını gerçekleştirmek üzere stüdyo olarak Londra‘daki Somerset House‘da kurulacak cam bir kutuyu kullanacağını açıkladı.

Guardian‘da yer alan habere göre, PJ Harvey bu cam kutu içinde albümün şarkılarını kaydederken alan ziyarete açık olacak ve kayıt süreci izlenebilecek. Cam bölme içindeki şarkıcıya albüm kayıtlarında yer alan müzisyenler ve yapımcılar da eşlik edecek.

Ziyaretçilerin 15 sterlin karşılığında 45 dakika boyunca tanıklık edebilecekleri “The Recording in Progress” adı verilen projenin kayıtları 16 Ocak – 14 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. “Dönüşen, çok boyutlu bir ses heykeli” olarak tanımlanan projeyle ilgili PJ Harvey şunları söyledi:

“İnsanların bir kayıt sürecine gösterilen özeni, emeği ve dikkati görebileceklerini umuyorum. Umarım insanlar bu işe dahil olan herkesin arasında oluşan etkileşimi görürler.”

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...