Brad Pitt, Christian Bale ve Ryan Gosling küresel ekonomik krizin öyküsünü anlatan filmde bir araya gelecek

Variety‘de yer alan bir habere göre Brad Pitt, Christian Bale ve Ryan Gosling; 2007’deki küresel ekonomik krize yol açan konut ve kredi pazarının çöküşünü dramatik bir biçimde anlatan The Big Short adlı filmde rol alacaklar. Filmin senaryosu, Michael Lewis’in çok satan kitabı The Big Short: Inside the Doomsday Machine adlı kitabı temel alınarak hazırlanacak. Lewis’in kitabı küresel ekonomik felaketten yarar sağlayan ya da onun ortaya çıkmasına farkında olmadan yardım eden farklı ana karakterler üzerine odaklanacak.

Yapımcılığını, aynı zamanda sahibi olduğu Plan B film şirketi aracılığıya Brad Pitt’in üstleneceği film, ünlü oyuncunun dahil olduğu ve Michael Lewis‘ın bir kitabından uyarlanan ikinci film olma özelliğini taşıyor. Yazarın 2003 tarihli Moneyball adlı kitabının aynı adı taşıyan 2011’deki uyarlamasında başrolü oynayan Pitt’in bu yeni proje hakkında oldukça heyecanlı olduğu belirtiliyor.

Film, yapım öncesi aşamada bir finansal drama olarak tanımlanıyor, fakat Anchorman‘ın da senaryosunu yazan Adam McKay‘in hazırlayacağı senaryonun devasa finansal kuruluşların çöküşünü absürd ve kara mizah yoluyla ele alan bir üsluba sahip olacağı söyleniyor.

Kaynak: Variety

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...