Yeni Kurt Cobain belgeseli ‘Cobain: Montage of Heck’le ilgili son gelişmeler

Daha önce hiç yayınlanmamış Nirvana kayıtlarına ve yine daha önce görülmemiş özel görüntülere yer vereceği bilinen yeni bir Kurt Cobain belgeseli Cobain: Montage of Heck‘de Nirvana’nın davulcusu Dave Grohl‘la yapılan söyleşilerin belgeselde yer almayacağı açıklandı. 24 Ocak’ta Sundance Film Festivali‘nde öngösterimi gerçekleştirilen belgeselin yönetmeni Brett Morgen, Grohl’la yaptıkları söyleşinin filmin montajına yetişemediğini ve filmin bu halinden de son derece memnun olduğunu ifade etti. Önümüzdeki dönemde filmin genişletilmiş bir versiyonunun yayınlanması durumunda Dave Grohl’la yapılan söyleşilerin de bu versiyona dahil edilebileceği düşünülüyor.

Adını, Kurt Cobain’in 80’lerin sonlarında yaptığı bir miksteypten alan filmin yapım sürecinde Cobain’in defterleri, kamera kayıtları gibi önemli kaynaklardan yararlanıldı.

Bu proje üzerinde çalışmaya 8 yıl önce başlayan filmin yönetmeni Brett Morgen, Cobain’in kızı Francis Bean Cobain‘le temasa geçebildiği için birçok kaynak ve materyale ulaştığını ve bunun en içten Kurt Cobain belgeseli olacağını belirtti.

Yapımcılığını Frances Bean Cobain’in üstlendiği ve HBO için hazırlanan belgeselle aynı adı taşıyan bir kitabın da basılması söz konusu.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...