Google Earth Pro artık ücretsiz olarak kullanılabilecek

İnternet üzerinden kullanıcıların dünya üzerinde yer aramaları yapmalarına, yeni yerler keşfetmelerine ve araştırma yapmaya olanak tanıyan ve son derece gelişmiş bir coğrafya içeriği bulunan Google Earth‘ün bugüne kadar ücretli olarak sunulan versiyonu Google Earth Pro artık ücretsiz olarak kullanılabilecek. Sadece dünyadaki yerleşim yerlerinde değil, okyanusların derinliklerinde de üç boyutlu görüntüler sunan, hatta Ay ve Mars üzerinde de oldukça ayrıntılı keşifler yapabilmeyi sağlayan Pro versiyona daha önce bir yıl için 400 dolar gibi bir ücret karşılığında erişilebiliyordu.

Google tarafından alınan bu kararla birlikte, Google Earth’ün Pro sürümünde yer alan çok daha gelişmiş ölçüm, yüksek çözünürlüklü yazdırma olanakları, özel veri katmanları ve yüksek çözünürlükte video oluşturma gibi birçok özellik de ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuş oldu.

Bu adresten ücretsiz olarak indirebileceğiniz Google Earth Pro’yu kullanmaya başlamak için de buradan ulaşabileceğiniz formu doldurmanız gerekiyor. Formu doldurmanızın ardından, Google’ın e-posta adresinize göndereceği ücretsiz lisans kodu ile bu elektronik yeryüzünde çok daha detaylı bir gezintiye başlayabilirsiniz.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...