District 9’ın yönetmeni Neill Blomkamp yeni Alien filmine hazırlanıyor

District 9 ve Elysium gibi başarılı bilim kurgu filmleriyle tanınan yönetmen Neill Blomkamp geçtiğimiz ay paylaştığı görsellerle (henüz herhangi bir stüdyo tarafından yetkilendirilmemiş de olsa) yeni bir Alien filmi üzerinde çalıştığının işaretlerini vermişti. Bu yeni Alien filmine dair oldukça arzulu olduğu anlaşılan yönetmen, geçtiğimiz günlerde Instagram’da paylaştığı bir mesajda “Sanırım sıradaki filmimin bu olduğu artık resmileşti,” diyerek projenin gerçekleşeceği müjdesini de vermiş oldu.

Variety’de yayınlanan haberlere göre, Blomkamp’ın 20th Century Fox‘la anlaşmaya vararak yönetmenliğini üstleneceği bu yeni Alien fimi, Alien efsanesinin yaratıcısı olan Ridley Scott‘ın yöneteceği ve Fox etiketiyle izleyicilerle buluşacak Prometheus‘un devam filminin iki ayrı proje olacağı belirtiliyor. Konuyla ilgili The Wrap’da yer alan bir haberde ise henüz adı belli olmayan Blomkamp’ın Alien filminin yapımcılığını ise Scott’ın üstleneceği ve filmin Prometheus 2‘den sonra çekileceği söyleniyor.

Woulda rocked. Was a mental stroll into the world Ridley Scott created.

Brownsnout (@neillblomkamp) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...