‘Dövüş Kulübü 2’nin ilk altı sayfası yayınlandı

Fight Club‘ın (Dövüş Kulübü) yazarı Chuck Palahniuk‘un, bu kitabın devamı niteliğindeki bir çizgi roman üzerinde çalıştığını 2013’te duymuştuk. İlk altı sayfası geçtiğimiz günlerde Playboy dergisinde yayınlanan söz konusu çizgi romanın tamamlanmasına az bir süre kaldı. Fight Club adlı roman, başrollerinde Brad Pitt ve Edward Norton’ın yer aldığı, David Fincher tarafından yönetilen 1999 yapımlı ve romanla aynı adı taşıyan kült filme de esin kaynağı olmuştu. Çizgi romanın, orijinal romandaki öykünün yaklaşık dokuz yıl sonrasında geçtiği belirtiliyor.

Çizgi romanda kendisine “Sebastian” adını veren ana karakter, Marla Singer‘la evli. (Bu arada çizgi romandaki Marla karakterinin de Helena Bonham Carter’a oldukça benzediği dikkat çekiyor.) Sebastian dövüş klübü günlerini, reçeteli ilaçlar ve medikal uyuşturucuların da yardımıyla geride bırakmış gibi görünüyor. Diğer yandan, Marla ise gündelik hayatının sıradanlığıyla mücadele ediyor. Yeni öyküde bir diğer dikkat çekici figür ise, yatak odasında barut yapımıyla meşgul olan ve retorik açıdan Tyler Durden‘ın etkisi altında kalan Sebastian’ın oğlu.

Dövüş Kulübü‘nün bu genişletilmiş öyküsü, ana hikayenin hangi versiyonunu en çok sevdiğinize bağlı olarak ilginç bilmeceler ortaya koyuyor. Zira, roman bir devam öyküsüne potansiyel sağlayacak biçimde düzenlenmişti fakat film ise yıkıcı bir mutlu sonla bitmişti. Bütün bunların çizgi romanda nasıl bağlanacağı, Palahniuk’un 10 sayılık serisinin ilk baskısı 27 Mayıs’ta yayınlandığında görülecek. O zamana kadar, yayınlanan ilk altı sayfayı bu adresten okuyabilirsiniz.

fight club graphic novel

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...