Birdman’in Türkiye gösterimi için İstanbul silüetli özel afiş

Türkiye zamanıyla bu gece düzenlenecek olan görkemli bir törenle sahiplerini bulacak olan 87. Akademi Ödülleri‘nin de favori filmlerinden “Birdman veya (Cahilliğin Umulmayan Erdemi)” için gösterime girdiği her ülkenin yerel şehir tasarımlarını içeren çeşitli afişler hazırlandı. Yerel seyirciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanacağı ve filmin tanıtımına da olumlu yönde etki edeceği tahmin edilen afişlerin Türkiye versiyonunda ise Birdman‘in de üzerine “konduğu” Galata Kulesi’nin yanında, Sultanahmet Camii, gökdelenler ve boğazın değişmez figürlerinde martıların da yer aldığı görülüyor.

birdman afiş

Kendine has üslubuyla, son dönemin dikkat çeken yönetmenlerinden Alejandro González Iñárritu‘nun imzasını taşıyan filmin başrollerinde ise Michael Keaton, Edward Norton, Zach Galifianakis, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone, Naomi Watts ve Lindsay Duncan gibi önemli oyuncular var.

Oscar‘ın en iddialı adaylarından biri olan ve daha önce Amerikan Görüntü Yönetmenleri Birliği’nin En İyi Film ödülünü verdiği Birdman veya (Cahilliğin Umulmayan Erdemi) 27 Şubat günü Türkiye’deki sinemaseverlerle buluşacak.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...