Yeni Kurt Cobain belgeseli ‘Montage of Heck’in fragmanı yayınlandı

Geçtiğimiz Ocak ayında Sundance Film Festivali’nde öngösterimi gerçekleştirilen ve eleştirmenler tarafından büyük bir beğeniyle karşılanan yeni Kurt Cobain belgeseline dair yeni bir fragman yayınlandı. 4 Mayıs’ta HBO kanalı üzerinden yayınlanacak olan Kurt Cobain: Montage of Heck adlı belgesel, grunge müziğini dünyaya tanıtan Nirvana’nın solisti hakkında daha önce yayınlanmayan birçok resim, belge ve kayıtları bir araya getiriyor.

Brett Morgen tarafından yönetilen ve “Cobain’in arşivlerine sınırsız bir biçimde erişilerek hazırlandığı ifade edilen film, sanatçının daha önce görülmemiş ev görüntülerini, kayıtlarını, çizimlerini, fotoğraflarını, dergilerini, demolarını, kişisel ve aile arşivlerini ve şarkı defterlerini” içeriyor. Film ayrıca bazı özel animasyon sahnelerinin yanında daha önce yayınlanmamış Cobain şarkılarını da izleyicilerle buluşturacak. Belgeselin, henüz yayın tarihi açıklanmayan film müziklerinin ise ayrıca daha önce duyulmamış 12 dakika uzunluğunda bir akustik parça içerdiği söyleniyor.

Cobain’in kızı Francis Bean Cobain’in annesi Courtney Love’la birlikte filmin yapımcılığını üstlendiğini de hatırlatalım.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...