İngiltere’de tekrar gösterime giren Blade Runner’ın yeni fragmanı

British Film Institute (BFI), 3 Nisan’da Birleşik Krallık’taki sinemalarda yeniden gösterime girecek olan Blade Runner: The Final Cut için Warner Bros. işbirliğiyle hazırladığı yeni bir fragmanı yayınladı. Yapılan basın açıklamasında Ridley Scott’ın 1982 tarihli bu bilim kurgu başyapıtının Ignition Creative London tarafından hazırlanan bu yeni fragmanı için Blade Runner Partnership’ten de destek alındığı belirtildi.

Yeniden gösterime girmesiyle, filmi daha önce beyaz perdede izleme şansı bulamayan hayranları, bu en önemli bilim kurgu yapıtlarından birini dev ekranda izleme şansı bulacaklar. Bu gösterim için hazırlanan yeni fragman da, Ridley Scott’ın yakaladığı 21. yüzyıl şehrinin enerjisini, filmdeki bazı en önemli sahnelerin ve Vangelis’in müziklerinin de etkili bir biçimde kullanılmasıyla oldukça başarılı bir biçimde yansıtıyor.

Halihazırda Doğu Avrupa’da bir film çekiminde olan Ridley Scott, yeni fragmanla ilgili kendisine yöneltilen soruya şöyle yanıt verdi: “The Final Cut, Blade Runner için benim belirleyici versiyonum, ve seyircilerin onun benim amaçladığım gibi, büyük ekranda keyfini çıkarmak için bir fırsata sahip olacaklarını bilmek heyecan verici. Bu yeni fragman filmin özünü yakalıyor ve umuyorum ki yeni bir neslin Blade Runner‘ı, 3 Nisan’da yeniden gösterime girdiğinde görmeleri için ilham verecek.”

Blade Runner: The Final Cut, sinemalarda ilk gösterildiği dönemde olduğu gibi bugün de güncelliğini ve etkisini korumaya devam ediyor. Bunun en iyi kanıtlarından birisi de, BFI’ın Sci-Fi temalı Days of Fear and Wonder adlı film gösterimlerinde, Blade Runner‘ın tek seanslık özel gösterimi ülke çapında 100.000 pound’u aşan bir hasılat getirmişti.

Ridley Scott: Blade Runner’ın devam filminin senaryosu hazır

Harrison Ford’un Blade Runner’ın devam filminde olacağı kesinleşti

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...