The X-Files, 13 yıl sonra televizyonlara geri dönüyor

Geçtiğimiz Ocak ayında yayınladığımız bir haberde, bir geri dönüşe dair güçlü sinyaller veren 1990’lı yılların kült televizyon dizisi The X-Files‘ın (Gizli Dosyalar) yeni bölümleriyle yeniden ekranlara döneceği kesinleşti.

The Wrap’te yer alan habere göre, dizinin yayıncı televizyon kuruluşu Fox, ilk aşamada 6 bölümlük bir kısa bir sezonun hazırlıklarına başlıyor. Bu aşamada, dizinin 13 yıllık bir aranın ardından nasıl bir geri dönüş yapacağı elbette büyük bir merak konusu. Fakat, David Duchovny‘nin Fox Mulder, Gillian Anderson‘ın Dana Scully rolleriyle yeni bölümlerde yer almasının yanında Chris Carter‘ın da yine yönetmen ve yapımcı olarak görev alacak olması beklentileri bir hayli yükseltiyor.

İki sinema filmi de çıkaran The-X Files‘ın orijinal dokuz sezonu 2002 yılında sona ermişti. Carter, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bunun 13 yıllık bir reklam arası olduğunu,” belirtti ve şöyle devam etti: “İyi haber ise dünyanın da bu süre içerisinde çok daha çılgın bir yer haline gelmesi; bu altı öyküyü anlatmak için harika bir zaman.”

the x-files gizli dosyalar

Görsel: io9

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...