Blade Runner’ın devam filmi için Ryan Gosling’le görüşülüyor

Uçan arabalar, eski ve yeni mimari anlayışların iç içe geçtiği devasa yapılar ve normal bir insandan neredeyse ayırt edilemeyen ‘replicant’larla dolu ve her sınıftan, ırktan ve sosyo-kültürel arka plandan toplulukların tuhaf bir karmaşa içerisinde birlikte yaşadığı bir dünyada elbette Harrison Ford ve Edward James Olmos gibi bu atmosfere uyan adamları görmeyi bekliyoruz.

Zira Blade Runner‘ın yarattığı bu muazzam distopik gelecek vizyonu aslında en çok, dünyanın içinde bulunduğu koşullara uygun bir biçimde biraz yıpranmış ve düşünceli bir yüz ifadesi olan aktörlerin altından kalkabileceği bir ortam gibi duruyor. Dolayısıyla, “teenager” dergilerinde yayınlanan “En Seksi Adam” listelerinde her zaman üst sıralarda bulunan bir aktörü Blade Runner‘ın devam filminde görmeyi muhtemelen hiç kimse beklemezdi. Fakat, Deadline’da yayınlanan bir habere göre, tam da böyle bir aktörün, Ryan Gosling’in yeni Blade Runner filminde rol alabileceği belirtiliyor.

OKUMA ÖNERİSİ: İngiltere’de tekrar gösterime giren Blade Runner’ın yeni fragmanı

Orijinal filmde başrolde izlediğimiz Harrison Ford’un yine Rick Deckard rolüyle karşımızda olacağı fakat bu defa filmde en çok öne çıkan karakter olmayacağını öğrenmiştik. İlk filmin yönetmeni ve yeni filmin de yapımcısı olan Ridley Scott’ında belirttiği üzere, “Harrison Ford Blade Runner 2‘nin önemli bir parçası olacak, fakat aslında bu hikaye daha çok onu bulmakla ilgili.” Yeni filmin yönetmenlik koltuğunda ise “Prisoners” adlı yapımla bilinen Denis Villeneuve yer alacak.

OKUMA ÖNERİSİ: Ridley Scott: Blade Runner’ın devam filminin senaryosu hazır

Philip K. Dick’in “Do Androids Dream of Electric Sheep?” (“Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi?“) adlı romanından sinemaya uyarlanan, ve senaryosunu Ridley Scott’ın yine Philip K. Dick’le birlikte hazırladığı ilk filmin ardından, yeni filmin öyküsünün ne yönde gelişeceği büyük bir merakla bekleniyor. İlk filmden yaklaşık otuz yıl sonra, 2050’lerde geçeceği bilinen devam filmine dair diğer ayrıntılar henüz ortaya çıkmamış olsa da, filmin çekimlerine 2016 yılı içerisinde başlanacağı tahmin ediliyor.

OKUMA ÖNERİSİ: Philip K. Dick’den android ve insan arasındaki cinsel münasebet üzerine

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...