Çalışmayan bilgisayarına ateş eden adam gözaltına alındı

ABD’nin Colorado eyaletinde polis 37 yaşındaki bir adamı, kendi bilgisayarını dışarı çıkartıp sekiz el ateş ettiği için gözaltına aldı. Adının Lucas Hinch olduğu öğrenilen kişinin, polis verdiği iadede istediği gibi çalışmayan cihazıyla süren uzun bir mücadelenin ardından silahına davranarak bilgisayarını kullanılmaz hale getirdiği öğrenildi.

Colorado Springs polis departmanının yaptığı açıklamaya göre, geçtiğimiz Pazartesi akşamı alınan bir “ateş edildi” ihbarıyla olay yerine giden polisler, Lucas Hinch’i şehir limitlerini aşacak biçimde ateşli silah kullandığı için gözaltına aldılar.

OKUMA ÖNERİSİ: İstihbaratçılar elektrikli sanat eseri düşler mi?

Konuyla ilgili The Colorado Springs Gazette’ye açıklamaya yapan bir yetkili, Hinch’in “son birkaç aydır bilgisayarıyla uğraşmaktan yorulduğunu” belirtti ve şöyle devam etti: “Bilgisayarını arka bahçesine götürdü ve silahıyla ona sekiz el ateş etti, ve nihayetinde onu kullanılmaz hale getirdi.”

Söz konusu gazetenin haberinde, Hinch’in bu kadar sinirlenmesine neden olan şeyin, bilgisayarı yeniden başlatmaya yarayan Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonunun çalışmaması olduğu belirtiliyor.

Polisin yaptığı açıklamaya göre, Hinch’in bu suçlama karşısında soğukkanlılığını koruduğu ve yasaları çiğnediğinin farkında olmadığı öğrenildi.

Bazen birçok bilgisayar kullanıcısının içinden geçeni, belki biraz aşırıya kaçarak da olsa gerçekleştiren Hinch’in alacağı cezanın davayla ilgilenen bir yargıç tarafından belirleneceği açıklandı.

OKUMA ÖNERİSİ: Bilgisayar aracılığıyla yapılmış ilk sanat eserleri

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...