Drone aracılığıyla kaydedilen büyüleyici Antarktika görüntüleri

Tatil yapılabilecek huzurlu bir yer olarak genellikle sıcak iklime sahip bölgeler akıllara gelse de, doğanın kendi dengesini kurduğu ve belirli bir estetiğe sahip olan her yer aslında dünyadaki cennet imgesinin çok çeşitli olabileceğini düşündürüyor. Fiziksel olarak insan bedeninin üzerinde çok da rahat edemeyeceği bir coğrafyaya ve iklime sahip olan Antarktika kıtası da, aşağıdaki videoda da görülebileceği üzere aslında son derece çarpıcı bir güzelliğe sahip, dokunulmamışlığın getirdiği bir tür saflığı henüz kaybetmemiş bir yer.

Stockholm’de yaşayan film yapımcısı Kalle Ljung, 73 yaşındaki babasıyla çıktığı 20 günlük Antarktika yolculuğunda yanına aldığı bir drone kamera aracılığıyla bu macerayı oldukça yüksek bir açıdan da kaydetme olanağı buldu. Ljung’un çektiği kareler ve kaydettiği görüntüler buzdağlarını ve buz denizlerini sıra dışı açılardan yakalayarak ortaya muhteşem bir kısa filmin çıkmasını sağlıyor.

İLGİLİ İÇERİK: Eriyip gitmekte olan buzullara içten bir bakış

antarktika

antarktika 2

antarktika 3

antarktika 4

İLGİLİ İÇERİK: Drone kameralarla kaydedilen Çernobil görüntüleri

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...