‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’yle gece yarısına yolculuk

Modern Türk romanı üzerinde de önemli etkileri olan; yazar, şair ve edebiyatçı Ahmet Hamdi Tanpınar’ın en önemli romanlarından, ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü‘nün bir bölümü bu gece İTEF (İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali) kapsamında gerçekleştirilecek bir etkinlikle İBB Atatürk Kitaplığı’nda okunacak.

24 saat açık İBB Atatürk Kitaplığı’ndaki etkinliğin 4-10 Mayıs tarihlerindeki Tanpınar Festivali’nin bir parçası olacağı belirtiliyor. Seslenen Kitap’ın katkılarıyla düzenlenen etkinliğin, bu gece 23:30-24:00 arasında, yani saatler gece yarısını gösterene kadar edebiyatseverler ve Tanpınar hayranlarına özel bir deneyim yaşatması hedefleniyor.

Türkiye’nin ilk edebiyat festivali olarak bilinen ve 2009 yılından beri her yıl gerçekleştirilmeye devam eden İTEF kapsamında ilk defa düzenlenecek olan bu etkinlikte, Tanpınar’ın artık dünya klasikleri arasına da girmiş olan bu eserinden seçilen bölümleri Seslenen Kitap’ta da aynı eseri seslendirmiş olan tiyatrocu Murat Eken okuyacak.

Etkinlik sonunda ise, Seslenen Kitap katılımcalara romanı özel bir kuponla hediye edecek.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...