Wachowski’lerin TV dizisi Sense8’in fragmanı yayınlandı

En son filmleri Jupiter Ascending‘le hayranlarının büyük bir kısmının beklentilerini yeterince karşılayamayan Wachowski Kardeşler, Netflix için hazırladıkları yeni bir televizyon serisiyle geri dönüyor. Geçtiğimiz gün ilk fragmanı yayınlanan Sense8 adlı serinin senaryolarında Wachowskilere, Babylon 5 ve World War Z gibi yapımlarla tanıdığımız J. Michael Stracynski eşlik ediyor. Serinin öyküsü; dünyanın farklı yerlerinde yaşayan birbirinden çok farklı sekiz kişinin bir anda birbirlerine bağlı olduklarını, her birinin diğerinin zihniyle, yetenekleriyle ve fiziksel becerileriyle temasa geçebildiğini fark etmeleri üzerinde temelleniyor. Dizinin oyuncuları arasında ise Darryl Hannah, Lost’tan tanıdığımız Naveen Andrews ve yine Wachowski’lerin önceki filmlerinde de rol alan Joe Pantoliano’nun öne çıktığını görüyoruz.

Bir anlamda Heroes adlı diziyi de hatırlatan bir konsepte sahip olan Sense8‘in yine Wachowskilerin imzasını taşıyan Cloud Atlas gibi sıra dışı bir hikaye anlatımıyla benzerlikler taşıdığını söyleyebiliriz. İlk Matrix filmden sonra yaptıkları filmlere çok fazla unsur kattıkları ve böylece hikayelerin tutarlılığının sınırlarını fazla zorladıkları için eleştirilen yönetmenlerin daha uzun soluklu olan televizyon dizilerinde bu tarzlarını daha rahat biçimde yansıtabilecekleri tahmin ediliyor. İlk bölümü 5 Haziran’da yayınlanacak olan Sense8’in 12 bölümden oluşacağı açıklandı.

sense8 wachowski

İLGİLİ İÇERİK: Wachowski’lerden yeni filmleri ‘Jupiter Ascending’ üzerine zihin açıcı bir söyleşi

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...