Sait Faik öyküleriyle Burgazada’da bir bisiklet turu

Türk edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Sait Faik Abasıyanık 13 Haziran, Cumartesi günü Yitik Ülke Yayınları ve Okuma Ajansı’nın işbirliğiyle düzenlenecek olan bir etkinlikle gündeme geliyor. Çağdaş hikayeciliğe olan etkisiyle Türk edebiyatında bir dönüm noktası olarak kabul edilen ve getirdiği yeniliklerle “kökü kendisinde olan” yazar olarak nitelendirilen Sait Faik Abasıyanık‘in yaşamının bir bölümünü geçirdiği ve bugün bir müze olan Burgazada’daki evinde devam edeceği belirtilen etkinlikler kapsamında adada bir bisiklet turu gerçekleştirilecek ve yazarın kitapları okunacak.

İLGİLİ İÇERİK: ‘Şiirin uç beyi’ İlhan Berk’in 1986 tarihli söyleşisi yeniden yayınlandı

Sait Faik’e bir ‘selam’ niteliğinde olduğu belirtilen ve saat 13:00’da başlayacak olan etkinlik için ilk buluşma noktası ise Bostancı vapur iskelesi. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik hakkında Yitik Ülke Yayınları’nın internet sitesinde yayınlanan yazıya bu adresten erişebilirsiniz.

sait faik burgazada

İLGİLİ İÇERİK: Orhan Veli’nin daha önce hiçbir kitabında yer almayan bir şiiri yayınlandı

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...