Roger Waters’ın ‘The Wall’ filminden ilk fragman

Roger Waters’ın 2010-2013 yılları arasında gerçekleştirdiği, Pink Floyd’un en önemli albümlerinden The Wall‘un dünya turnesinin özel görüntülerinden oluşan ve 29 Eylül’de gösterime girecek olan film için hazırlanan ilk fragman yayınlandı.

Waters ve Sean Evans’ın yönetmenliğinde çekilen belgesel film için yayınlanan basın açıklamasında The Wall filmi hakkında şu ifadelere yer veriliyor: “Birçok düzlemde açılan bir film: 1979 tarihli başyapıt bir Pink Floyd albümü, Waters’ın; babasının 1944’te İtalya’da ölümüyle olan hesaplaşmasına dair bir yol filmi, ve silahlı çatışmanın insanlara ödettiği bedeli vurgulayan çarpıcı bir film.”

İLGİLİ İÇERİK: Pink Floyd’un 1975’teki ‘turne planını’ anlatan çizgi roman

roger waters the wall

Üç yıl boyunca süren The Wall turnesi kapsamında, Waters ve ekibinin gösterisi toplamda 4 milyonun üzerinde bir seyirci kitlesi tarafından canlı izlendi ve 458,6 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Söz konusu gelirin tek bir gösteri için toplamda elde edilen en yüksek rakam olduğu belirtiliyor. Pink Floyd’un orijinal The Wall turnesi ise 1980/81 yıllarında yalnızca dört farklı şehirde sahnelenmişti.

waters the wall

29 Eylül’de gösterime girecek olan filmde, konser görüntüleri, sahne arkası ve diğer özel çekimlerin yanında bizzat Waters’ın kendisiyle yapılan sohbetlerin de yer alacağı belirtiliyor. Söz konusu The Wall turnesi kapsamında Waters ve ekibi 4 Ağustos 2013 tarihinde İstanbul’da da unutulmaz bir gösteriye imza atmışlardı. Türkiye’de de dünyayla aynı günde gösterime girecek olan filmin bilet detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK: Pink Floyd’dan 1969’daki ‘Ay’a iniş’ programı için canlı yayın müziği

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...