Yo La Tengo’dan, ‘dev kalplerin dünyayı yok ettiği’ The Cure cover’ı

ABD’li indie rock topluluğu Yo La Tengo’nun 1990 yılında yayınladıkları Fakebook adlı albümde yer alan şarkıların büyük bir kısmı birkaç yeni parça dışında cover şarkılardan oluşuyordu. Grup, aradan geçen 25 yılın ardından yeniden benzer bir biçimde cover şarkılardan oluşan albümleri Stuff Like There‘i 28 Ağustos’ta piyasaya sürüyor.

İlk olarak Special Pillow’ın “Automaic Doom” adlı şarkısına getirdikleri yorumla çıkış yapan grubun, Stuff Like There için yayınladıkları ikinci çıkış şarkısı ise The Cure klasiği “Friday I’m in Love”. Yo La Tengo’nun kendi tarzıyla bir anlamda yeniden yarattığı şarkı yumuşak ve acemi gitar melodileri ve solist Georgia Hubley’nin etkileyici sesinin yanında sıradışı video klibiyle de dikkat çekiyor.

Klipte, Hoboken, New Jersey’nin sokaklarında yürürken izlediğimiz Hubley, etrafında olup bitenlere aldırış etmeden şarkıyı söylüyor. Bu esnada, Hubley’nin etrafındaki dünyanın da tam tersine şarkıya karşı son derece duyarlı olduğu görülüyor, ve nihayetinde insanların kalplerinin patlamaya başladığı bir tür kıyamet gününe dönüşen ortamda yeryüzüne yağan dev kalpler şehirleri yerle bir ediyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...