Nirvana’nın ilk konserine ait fotoğraflar ortaya çıktı

Nirvana’nın ilk gösterisine ait daha önce görülmemiş fotoğraflar ortaya çıktı. Ve işin daha da ilginç yanı, söz konusu fotoğrafların dünyaya ne gösterdiği hakkında aslında çok da bir fikri olmayan bir genç tarafından Twitter üzerinden paylaşılması oldu. 19 yaşındaki Maggie Poukkula tarafından geçtiğimiz hafta paylaşılan fotoğraflarda Maggie’nin babası ve Kurt Cobain’in birlikte çaldığı görülüyor.

Baba, Tony Poukkula’nın Kurt Cobain’le 1987 yılının baharında aynı sahneyi paylaştığı yer ise Poukkula’nın bodrum katında yer alıyor. Cobain’in çocukluk arkadaşı olan Poukkula, o zamanlar Cobain, Krist Novoselic ve davulcu Aaron Burckhard’dan oluşan Nirvana’ya iki Led Zeppelin şarkısının cover’ı için eşlik etmiş.

İLGİLİ İÇERİK: Yeni Kurt Cobain belgeseli ‘Montage of Heck’in fragmanı yayınlandı

Rolling Stone’a verdiği demeçte “Bunun Nirvana’nın ilk konserine ait anlar olduğuna dair hiçbir fikrinin olmadığını” ifade eden Maggie Poukkula şöyle devam etti: “Babam bunları bana geçmişte göstermişti, ama fotoğraflarda ne olup bittiğinden hiç bahsetmedi. Bunların ne olduğunu haberlerde yazılanlar sayesinde öğrendim. Öncesinde bunların yalnızca babamın ve Kurt’ü birlikte takılırken gösteren havalı resimler sanıyordum.” Poukkula söz konusu fotoğrafları babasına ait, Cobain ve Nirvana hakkında bir kitabın içinde bulmuş.

Poukkula bu resimleri tweet’ledikten sonra, fotoğraflar kısa bir süre içinde viral haline geldi.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...