Tarantino’nun yeni filmi ‘The Hateful Eight’ten ilk görüntüler

Quentin Tarantino’nun klasik Vahşi Batı filmlerinin iklimini tersyüz eden ‘karlı’ Western filminin ilk resmi fragmanı yayınlandı. Önümüzdeki Noel döneminde gösterime girmesi beklenen The Hateful Eight, şiddetli bir kar fırtınası yüzünden aynı barakaya sığınmak durumunda kalan, artık yaşlanmış fakat elinden silahı bırakmamış sekiz kanun kaçağının öyküsünü anlatıyor. Filmin aşağıda görülebilen ilk fragmanında başrollerdeki Samuel L. Jackson, Kurt Russell ve Jennifer Lason Leigh’in yanında Tarantino’nun bilindik oyuncu kadrosundan çeşitli yüzleri de görmek mümkün.

Tarantino’nun 2012’de gösterime giren Django Unchained‘in ardından bir süredir üzerinde çalıştığı yeni filmi The Hateful Eight, daha önce filme dair çeşitli sızdırmalar ve resmi olmayan ön izlemelerle gündeme gelmişti. Tarantino, filmin senaryosunun geçtiğimiz yıl internet üzerinden yayınlanması ve Nisan ayında bir fragmanın ortaya çıkmasıyla filmden neredeyse vazgeçmek üzereydi. Tarantino, Haziran ayında yaptığı bir duyuruyla yeni filminin Noel günü, 70 mm’lik film formatı üzerinden, seçilmiş sinema salonlarında ilk gösterimin yapılacağını duyurmuştu. Film tüm dünyada ise 8 Ocak 2016’da gösterime girecek.

Filmin ilk gösteriminin, standart dışı olarak bilinen ve ancak özel aletlerle sınırlı sayıdaki sinema salonlarında gösterilebilen 70 mm‘lik formatta gerçekleştirilmesinin, Tarantino’nun klasik sinema deneyimine duyduğu ilginin ve filmin estetik niteliklerine olan bağlılığının bir ifadesi olduğu belirtiliyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...