Sense8’in yeni sezonu kesinleşti

Geçtiğimiz Haziran ayında ilk sezonu yayınlanan Netflix dizilerinden, Wachowski’lerin ilk televizyon denemesi Sense8‘in en az bir sezon daha devam edeceği kesinleşti. Hayranları tarafından uzun bir süredir beklenen haber, geçtiğimiz Cumartesi günü dizinin oyuncularının yer aldığı bir video aracılığıyla Twitter üzerinden duyuruldu.

Netflix üzerinden yayınlanan dizilerin ilk sezonun yayınlanmasının ardından genellikle bir aylık bir sürenin ardından devam edip etmeyeceği kesinleşiyor. Fakat Sense8‘in, 5 Haziran’da yayınlanan bölümlerinden sonra devam sezonuna dair bir açıklama için bu kadar çok beklenmesi birçok kişinin dizinin bu şekilde sona ereceğini düşünmeye başlamasına neden olmuştu. The Matrix‘ten beri yeni bir kült yapıma henüz imza atamayan Wachowski’lerin sıradışı olay örgüsü ve çarpıcı senaryosuyla dikkat çeken dizileri Sense8, hikaye yazımında J. Michael Straczynski’yle birlikte çalışan kardeşler için de bu anlamda birçok yenilikçi potansiyel barındırdığı düşünülüyor.

İLGİLİ İÇERİK: Sense8’in ‘seçilmiş kişileriyle’ tanışın

Wachowski’ler tarafından daha önce yapılan açıklamalarda aklaşık beş sezon uzunluğunda bir hikaye ekseninde kurgulandığı belirtilen dizinin yeni bölümlerinin yayın tarihine dair henüz bir açıklama yapılmış değil.

İLGİLİ İÇERİK: Wachowski’lerden yeni filmleri ‘Jupiter Ascending’ üzerine zihin açıcı bir söyleşi

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...