‘Alice Through the Looking Glass’ın ilk posterleri yayınlandı

Disney’in önümüzdeki dönemde gösterime girmesi beklenen filmleriyle ilgili yeni ayrıntılar, firmanın resmi fan kulübü D23 tarafından düzenlenen fuarda belli olmaya başladı. 2010 yılında gösterime giren, yönetmenlik koltuğunda Tim Burton’un oturduğu Alice in Wonderland‘ın devamı niteliğindeki Alice Through the Looking Glass‘a ait iki yeni poster bu yeni ayrıntıların en çok heyecan verenleri arasında yer alıyor.

Alice Through the Looking Glass‘ın yönetmenliğini Da Ali G Show, Flight of the Conchords gibi TV dizileri ve Muppets‘ın son iki sinema filminin de yönetmeni olan James Bobin üstlenecek. Yeni Alice filminin senaryosu ise daha önce Lion King, Maleficent ve Mulan gibi filmlerin de senaristliğini üstlenen Linda Woolverton’un imzasını taşıyacak.

İLGİLİ İÇERİK: ‘Alis Harikalar Diyarında’nın 1903 tarihli ilk sinema uyarlaması

1865 yılında yayınlanan Alice’s Adventures in Wonderland‘ın (Alis Harikalar Diyarında) ardından 1871’de, onun bir devamı niteliğindeki Through the Looking Glass, and What Alice Found There‘i yayınlayan Lewis Carroll’un bu metni, yine elbette yeni filmin senaryosunun temelini oluşturacağı tahmin ediliyor. Yine de henüz senaryosu ve konusuna dair fazla bir bilgiye sahip olmadığımız filmin, Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway, Michael Sheen, Helena Bonham Carter ve Sacha Baron Cohen gibi isimlerden oluşan etkileyici bir oyuncu kadrosu var.

Aşağıda, 27 Mayıs 2016’da gösterime gireceği açıklanan filmin iki yeni posteri görülebilir.

alice through the looking glass

alice through the looking glass

İLGİLİ İÇERİK: ‘Alice In Wonderland’ın Ralph Steadman imzası taşıyan illüstrasyonları

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...