Flight of the Conchords ikilisi film hazırlıklarına başladı

Kendilerini “Yeni Zelanda’nın dördüncü en popüler gitar temelli digi-bongo-acapella-rap-funk komedi ikilisi” olarak tanımlayan müzik grubu Flight of the Conchords üyeleri, 2007’den beri grupla aynı adı taşıyan bir televizyon dizisinde de başrolü oynuyorlar.

Sıradışı diyalogları ve absürd mizah anlayışıyla dikkat çeken, müzik ve komediyi biraraya getiren dizinin ardından, Flight of the Conchords ikilisi şimdi de uzun metraj bir film projesiyle karşımıza çıkacaklar. Grup üyelerinden Jemaine Clement’in, Indiewire’a yaptığı açıklamaya göre ikili söz konusu film için bir senaryo yazma aşamasında.

Halihazırda birçok farklı projeyle uğraşan Clement, geçtiğimiz hafta ABD’de gösterime giren romantik komedi People Places Things‘te başrolü üstlenmesinin ardından, Steven Spielberg’in yönettiği ve çekimlerine başlanan Big Friendly Giant‘ta da yer alacak. 2014’ün en çok dikkat çeken komedi filmlerinden biri olan What We Do in the Shadows‘un da devam filminin geleceğini ifade eden Clement, uzun bir süredir merakla beklenen Flight of the Conchords filmi için de önemli açıklamalarda bulundu.

Flight of the Conchords filmi için çok sayıda fikirleri olduğunu ve bunların hepsini yazmaya uğraştıklarını belirten Clement, filmin Big Friendly Giant‘taki rolü yüzünden gecikeceğini söyledi. Filmin henüz tam olarak nasıl bir şey olacağını bilmediklerini ifade eden Clement, senaryoyu yazmaya başlamış olsalar da bir çekim aşamasının henüz kesin olmadığını açıkladı.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...