Zeki Demirkubuz’dan yeni film: ‘Bulantı’

Zeki Demirkubuz, üç yıllık bir aranın adından yeni filmiyle izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. 2012’de gösterine giren ve bir Dostoyevski romanı Yeraltından Notlar‘dan izler taşıyan Yeraltı adlı filminden sonra yeniden kamera arkasına geçen Demirkubuz’un kariyerinin onuncu filmi olacak yapımın adı Bulantı. Çekimlerinin 2014’ün Mart ve Nisan aylarında İstanbul’da gerçekleştirildiği belirtilen filmin başrollerinde Şebnem Hassanisoughi, Öykü Karayel, Çağlar Çorumlu ve yine Zeki Demirkubuz’un kendisi yer alacak.

Görüntü yönetmenliğini Türksoy Gölebeyi’nin üstlendiği filmin kurgu ve post-prodüksiyon çalışmalarının bir yıldan fazla bir sürede tamamlandığı öğrenildi.

2 Ekim’de gösterime girmesi beklenen filmin konusu şöyle:

Sevgilisiyle birlikte olduğu gece karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet, “akıl-fikir işleri” yapan mühim bir şahsiyettir.

Kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam eder ama bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlar.

Küçük terslikler, tuhaf aksilikler art arda gelmekte, çok sevdiği kadınlarla arası bozulmakta, hayat karşısında zorlanmakta ve kendisinden beklenmeyecek zafiyetler göstermektedir.

bulantı poster

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...