Efsanevi Nickelodeon yapımlarından bazıları ekranlara geri dönüyor

90’ların başında çocuk olan ve evinde bir kablolu tv bağlantısı bulunan birçok kişiyi yıllar öncesine götürebilecek bir haberimiz var.

Özellikle The Adventures of Pete & Pete, Rocko’s Modern Life ve Aaahhh! Real Monsters adlı efsanevi televizyon dizileri ve çizgi filmleriyle bir jenerasyonun unutulmazları arasına giren televizon kanalı Nickelodeon, 1990’lı yıllarda yayınladığı birçok harika yapımı yeniden ekranlara taşımayı planlıyor. Variety’ye yaptığı açıklamada “Sevilen fikirleri, dizileri yeni ve taze bir biçimde geri getirebilmek için arşivlerini karıştırdıklarını belirten Nickelodeon’un içerik sorumlusu Russell Hicks, bu doğrultuda “Rugrats“, “Hey Arnold!“, “You Can’t Do That on Television” ve “Victorious” gibi klasik yapımlarından bazılarını devam ettirmeyi planladıklarını ifade etti.

Söz konusu yapımların, bu yeni plan doğrultusunda yeni sezonlar biçiminde değil de bir film ya da özel bölümler gibi diğer formatlarla izleyicilerin karşısına çıkacağı tahmin ediliyor.

Spesifik olarak hangi programların geri getirileceğine dair kesin bir yanıt vermeyen Hicks, Nickelodeon’u 90’lı yıllarda izleyen neslin birçoğunun artık çocuk sahibi olduklarına da işaret ediyor. Bu döneme ait birçok yapımın geri getirmelerine dair çok fazla talep aldıklarını belirten Hicks, nihayet bunlardan bazılarını yeniden ekrana getirmeye karar verdiklerini ifade ediyor.

Geri getirilmesi planlanan diziler arasında The Adventures of Pete & Pete yer almasa da, haberin başında da belirttiğimiz, 90’larda çocuk olmak ve yine o dönemlerde bir kablolu tv bağlantısına sahip olmak gibi kriterleri yerine getirmeyenler bu haberin neden bu kadar heyecan verici olduğunu anlamak için bu yapımlardan bazılarının aşağıdaki videolarına göz atabilirler.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...