Yeni Black Mirror bölümleri Netflix üzerinden yayınlanabilir

İnternet üzerinden hizmet veren en büyük ABD’li medya sağlayıcılarından Netflix‘in, son dönemlerde en çok ses getiren televizyon yapımlarından biri olan distopik bilim kurgu dizisi Black Mirror‘ın yeni bölümlerini yayınlamaya hazırlandığı söyleniyor. İngiltere’nin RadioTimes dergisinin sitesinde yayınlanan haber, henüz Netflix ya da Channel 4 (Black Mirror‘ın ilk sezonunu yayınlayan kuruluş) tarafından doğrulanmasa da, dizinin yaratıcısı Charlie Brooker’ın yeni bir sezon için senaryo hazırlıklarına başladığı belirtiliyor.

Zekice kurgulanmış, hiciv dolu öyküleriyle dikkatleri çeken ve distopik bilim kurgu anlatısına da yeni bir soluk getiren Black Mirror‘ın bugüne kadar yayınlanmış olan her bölümü ayrı bir hikayeden oluşuyor. Teknolojinin bireyler ve toplum üzerinde oluşturabileceği zararları ve cezbedici tuzaklarını konu edinen ve 2011’de yayınlanmaya başlayan dizi, İngiltere başbakanının televizyon üzerinde yapılan canlı yayında bir domuzla cinsel ilişkiye girmesini zorlanması gibi, izleyenlerin akıllarından çıkması çok zor sahneler içeriyor.

İLGİLİ İÇERİK: Netflix’ten yeni bir distopik bilim kurgu: %3

Şimdiye kadar yedi bölümü yayınlanan dizinin, içerdiği temalar ve bir tür kıssadan hisse biçiminde verdiği mesajlarıyla doğrudan internet üzerinden izleyicilerle buluşması hem ironik hem de çok daha etkili bir karar olabilir.

İLGİLİ İÇERİK: ‘Cesur Yeni Dünya’ sahneye uyarlanıyor

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...