Robert Zemeckis’in yönettiği ‘The Walk’tan yeni fragman

Önümüzdeki yıl gösterime girmesi planlanan bir Oliver Stone yapımında, NSA belgelerini sızdırmasıyla dünya gündemine oturan Edward Snowden’ı canlandıracak olan Joseph Gordon-Levitt‘i yeni bir filmle beyazperdede izleyebilmek için aslında çok da beklememize gerek kalmayacak. Yönetmenliğini Robert Zemeckis’in üstlendiği ve yaşanmış bir öyküye dayanan The Walk adlı yapımda başrolde olan oyuncu, filmde 1970’lerin New York’unda İkiz Kuleler arasında gerilen bir ipin üzerinde yürümeye karar veren Philippe Petit‘i canlandırıyor.

Hem 3D hem de geniş ekran formatında çekilen, görselliğiyle şimdiden nefes kesici sahnelere sahip olduğu tahmin edilebilen filmin yeni bir IMAX fragmanı yayınlandı. Daha önce “Man On Wire” adlı belgesel yapımda da hayatı işlenen Fransız akrobat Philippe Petit‘in öyküsünün çok daha dramatik ve etkili bir biçimde ele alındığı düşünülen bu yeni filmin oyuncu kadrosunda Ben Kingsley, Charlotte Le Bon ve James Badge Dale gibi isimler de yer alıyor.

26 Eylül’de New York Film Festivali’nde dünya prömiyeri gerçekleştirilecek olan “The Walk”‘un Türkiye’de de 2 Ekim’de gösterime girmesi bekleniyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...