Yeni Prometheus filminin adı belli oldu: ‘Alien: Paradise Lost’

2012’de gösterime giren ve senaryo anlamında bilim kurgu klasiklerinden Alien‘la da bağlantıları olan Ridley Scott imzalı Prometheus, aslında bugüne kadar izleyicilerini bir anlamda ikiye bölen bir film oldu. Zira, söz konusu film genel olarak ya çok sevildi ya da hiç beğenilmedi.

Yine de, Ridley Scott geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Prometheus için en az üç devam filmi çekmeyi planladığını duyurdu. Alman film sitesi FilmFutter’a konuşan ünlü yönetmen, filmdeki Xenomorph karakterinin kökenlerine doğru yapılacak bir arayış için üç devam filmi yapma gibi bir planının olduğunu ifade etti.

İLGİLİ İÇERİK: Ridley Scott, bir sonraki filminin ‘Prometheus 2’ olacağını doğruladı

İlk Prometheus filminin sonunu nereye bağlayacağı; Mühendislere ne olduğu, Weyland Industries’in ne zaman hainleşerek Weyland-Yutani Corporation’a dönüştüğü, filmin final sahnesindeki ilk-Xenomorph’a ne olduğu gibi sorular karşısında, Scott cevapların yavaş yavaş geleceğini söyledi. “Alien‘ı her zaman bir tür bakteriyal bir savaş alanı olarak gördüğünü” söyleyen Scott, şöyle devam etti: “Benim Kruvasan adını verdiğim bu orijinal geminin bir savaş gemisi olduğunu ve yalnızca yıkımı hedefleyen bu biyomekanik yaratıklara ev sahipliği yaptığını düşündüm hep.”

Ridley Scott, Prometheus‘a en az üç tane devam filmi geleceğinin açıklamasından bir gün sonra, sıradaki Prometheus filminin adını da ilk defa paylaştı: Alien: Paradise Lost.

Yine Scott’ın yönetmenliğinde çekilen ve filmle aynı adı taşıyan çok satan romandan uyarlanan bir diğer bilim kurgu yapımı The Martian (Marslı) önümüzdeki hafta gösterime girecek.

İLGİLİ İÇERİK: Ridley Scott: Blade Runner’ın devam filminin senaryosu hazır

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...