Hindi Zahra, Babylon Presents serisi için üç şehirde

Yalnızca İstanbul’un değil, dünyanın da en önemli canlı müzik mekanlarından biri olarak nitelendirilen Babylon, başka sahnelerde düzenlenen Babylon Presents serisiyle bu müzik ruhunu Türkiye’nin diğer şehirlerine de taşımayı amaçlıyor. Bu doğrultuda gerçekleştirilecek yeni konser haberi ise, geçen sezon çıktığı Babylon sahnesinde büyük bir ilgi gören Hindi Zahra‘ya ait. Fas asıllı Fransız sanatçı Zahra, Babylon Presents serisi için bu sezon İstanbul’un yanında Ankara ve İzmir’de de sahneye çıkacak.

Dünya müziği ve cazı kendine has bir yaklaşımla biraraya getiren genç sanatçı Hindi Zahra bu sıradışı üslubunu Fas kültürüne ait çeşitli enstrümanlarla daha da zenginleştiriyor. İlk etkinliği 17 Ekim’de İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleştirilecek olan Babylon Presents serisi, 18 Ekim’de Ankara Hayal Kahvesi ve 20 Ekim’de İzmir Arena’da Hindi Zahra konserleriyle devam edecek.

Hindi Zahra’nın 17 Ekim İstanbul konserinin öncesinde, izleyiciler Volkswagen Arena sahnesinde son dönemin en dikkat çekici kadın vokallerinden Ceylan Ertem’i dinleme şansı bulacaklar.

Babylon Presents etkinliklerinin biletlerini bu adresten satın alabilirsiniz.

HİNDİ ZAHRA KİMDİR?

1979 doğumlu yarı Fransız yarı Faslı sanatçı Hindi Zahra 2009 yılında yayımladığı ilk single’ı “Beautiful Tango” ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. 2005 yılında yazdığı 50 şarkıdan bazıları olan “Beautiful Tango”, “Oursoul”, “Try” ve “Stand Up”ın bulunduğu EP’yi 2009 yılında piyasaya sürdü. Ardından 2010 yılında Amerikan caz plak şirketi Blue Note Records ile ilk albümü “Handmade”i müzikseverler ile paylaştı. Aranjmanını ve prodüktörlüğünü tamamıyla kendisinin yaptığı ilk albümü “Handmade” ile büyük bir hayran kitlesine ulaşan Hindi Zahra, 2015 yılının Nisan ayında son albümü “Homeland”i yayımladı.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...