Black Mirror’un üçüncü sezonu kesinleşti

Son dönemlerin en çok dikkat çeken TV yapımlarından Black Mirror hakkındaki söylentiler doğru çıktı! Buna göre, Netflix ve dizinin yapımcıları Black Mirror‘ın üçüncü sezonu için 12 bölümlük bir anlaşmaya vardılar.

Yakın bir gelecekteki teknolojik gelişmeleri yenilikçi ve sıradışı bir üslupla ele alan bu bilim kurgu dizisinin ilk yedi bölümü 2011 ile 2014 yılları arasında İngiltere’nin Channel 4 adlı TV kanalında yayınlanmıştı. Yapılan açıklamalara göre, dizinin yeni sezonunda da, önceki bölümlerin senaristi Charlie Brooker‘la Annabel Jones’un birlikte çalışmaya devam edecek. Yeni bölümün yayın tarihine dair herhangi bir bilgi verilmezken, prodüksiyon aşamasına 2015’in sonlarına doğru geçileceği belirtildi.

İLGİLİ İÇERİK: Yeni Black Mirror bölümleri Netflix üzerinden yayınlanabilir

Dizinin yaratıcısı Brooker, söz konusu anlaşmaya dair şunları söyledi: “Bütün bunlar çok heyecan verici; olabilecek en uygun platform üzerinde yeni Black Mirror bölümlerinden oluşan yepyeni bir sezon. Netflix bizi küresel bir seyirci kitlesiyle buluşturuyor, ve böylece bu ‘Black Mirror’ hissini koruyarak; daha büyük, daha tuhaf, daha uluslararası ve şimdiye kadar yaptığımızdan daha çeşitli öyküler yaratabiliriz.”

Charile Brooker, geçtiğimiz günlerde, İngiltere başbakanı David Cameron’un bir domuzla birlikte uygunsuz bir biçimde görüntülendiği, yıllar öncesine ait bir fotoğrafın ortaya çıkmasına da atıfta bulunarak, “bu yeni öykülerden hiçbirinin gerçekleşmemesini umduğunu” söyledi. Black Mirror’ın önceki bölümlerinden birinde, İngiltere başbakanı bir domuzla cinsel ilişkiye girmeye ikna ediliyordu.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...