Nickelodeon, 90’lı yılların şovları için yeni bir kanal açıyor

Geçtiğimiz ayın başlarında, 1990’lı yılların unutulmaz çizgi filmleri ve televizyon şovlarını geri getirmeye dair bazı planlarının olduğunu duyuran Nickelodeon, çocukluklarını bu şovları izleyerek büyüyen ve bir bölümü de artık çoluk çocuğa karışmış büyük bir kitlenin beklediği haberi resmi olarak duyurdu.

Nickelodeon‘un The Splat adını verdiği yeni bir kanal yalnızca 90’lardaki bu şovların izlenebileceği bir platform haline getiriliyor. Konuyla ilgili Variety’de yer alan habere göre, The Splat’te yayınlanacak klasik Nickelodeon şovları arasında All That, The Angry Beavers, Are You Afraid of the Dark?, CatDog, Clarissa Explains It All, Hey Arnold!, Hey Dude, Kenan & Kel, The Ren & Stimpy Show, Legends of the Hidden Temple, Rocko’s Modern Life, Rugrats, Salute Your Shorts ve The Wild Thornberrys gibi yapımlar yer alacak.

İLGİLİ İÇERİK: Efsanevi Nickelodeon yapımlarından bazıları ekranlara geri dönüyor

Daha önce Nickelodeon‘ın TeenNick kuşağında yer alan “The ’90s Are All That” benzeri bir akışa sahip olacak kanal, yine de bundan çok daha kapsamlı bir programa sahip olmasının yanında internet üzerinden de daha fazla erişime açık olacak.

90’lardaki birçok çizgi film klasiğini The Splat aracılığıyla geri getiren Nickelodeon’ın en çok sevilen şovlardan biri olan “The Adventures of Pete & Pete“in de kanalın yayın akışında yer alacağı belirtildi. 5 Ekim’de yayına başlayacağı duyurulan The Splat, TeenNick kanalı üzerinden 09:00-17:00 saatleri arasında izlenebilecek.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...