Açık Stüdyo Günleri, atölye ve evleri sergiye dönüştürüyor

Başta performans ve enstalasyon olmak üzere birçok farklı alanda eserlere imza atan birçok sanatçı, çalışmalarını bugünden itibaren üç gün boyunca İstanbul’un farklı bölgelerinde yer alan ev ve atölyelerde sergileyecek.

Açık Stüdyo Günleri adı verilen etkinlik kapsamında düzenlenecek olan sergilerle, sanatçıların herhangi bir galeriye ihtiyaç duymadan eserlerini, ev ve üretim alanları olan atölyelerde ziyaretçilerle buluşturmalarına olanak tanınması amaçlanıyor.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri boyunca, ziyaretçiler sanat eserlerinin sergileneceği ev ve atölyeleri, etkinliğin internet sitesi üzerinden takip edebilecekler. Etkinlik kapsamında Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye ve Kadıköy’deki toplam 33 mekan, 2 Ekim saat 17:00’den itibaren kapılarını ziyaretçilere açacak.

Ziyaretçiler, 3 gün boyunca devm edecek olan etkinlik kapsamında sergilerin yer aldığı ev ve atölyeleri dış cephelerine asılan pembe balonlardan tanıyabilecekler.

Açık Stüdyo Günleri‘nin etkinlik haritasına ve diğer bilgilere organizasyonun internet sitesinden ya da Facebook sayfası üzerinden erişebilirsiniz.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...