David Bowie, ‘The Last Panthers’ için enfes bir jenerik müziği hazırladı

David Bowie‘nin önümüzdeki günlerde yayınlanmaya başlayacak olan yeni bir TV dizisi The Last Panthers için hazırladığı jenerik şarkısı yayınlandı. Dizinin, Bowie’nin ‘Blackstar’ adlı yeni şarkısından bir bölüm içeren açılış jeneriği Sky Atlantic tarafından yayınlanan bir video üzerinden paylaşıldı. Söz konusu parçanın uzunluğu bir dakikanın altında olsa bile, gerek sıradışı görüntüleri gerekse de Bowie’nin mistik ve gizemli vokali ve notalarıyla çarpıcı bir etki bırakmaya yetiyor.

Söz konusu jenerik müziği aynı zamanda, David Bowie‘nin 20 yıl aradan sonra televizyon için hazırladığı ilk çalışma olma özelliği de taşıyor. Efsanevi müzisyen daha önce, Hanif Kureishi imzalı roman The Buddha of Suburbia‘nın BBC adaptasyonu için jenerik müzikleri hazırlamıştı.

İLGİLİ İÇERİK: David Bowie’nin yaratıcılığının işaretlerini veren 75 kitap

The Last Panthers‘ın yönetmeni Johan Renck, David Bowie‘nin diziye yapmış olduğu bu etkileyici katkı hakkında şunları söyledi: “Gençlik yıllarımın ikon isimlerinden birisinin, sunumu bir tanrı tarafından yapılan giriş bölümü için bir müzik yazmasını istiyordum. Bowie, buna açık bir merak ve ilgiyle yaklaştı. Bize verdiği bu müzik karakterlerimizin ve dizinin kendisinin her açıdan bir vücut bulmuş hali gibiydi: karanlık, düşünceli, güzel ve duygusal (sözcüğün olası en canlı haliyle). En başından beri, bu adam benim için zaten büyük bir ilham kaynağı oldu ve dizinin hazırlıkları devam ettikçe, onun bu cömertliği karşısında şaşkınlık içerisindeydim. Dolayısıyla neler olup bittiğini hala tam olarak kavrayabilmiş değilim.”

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...