Pepsi, yeni şişesiyle ‘geleceğe dönüyor’

Geleceğe Dönüş (Back to the Future) serisiyle büyüyen nesiller, 2015 yılının yavaş yavaş sonlarına doğru yaklaştığımız bu günlerde geleceğe dair beklentilerinin yeterince karşılanmadığını düşünerek bir tür hayal kırıklığı yaşıyor olabilirler. Zira, ortada henüz, genel bir kullanıma sunulmuş uçan kaykay, uçan araba ve kendi kendine bağlanabilen spor ayakkabı teknolojisi yok. Fakat Geleceğe Dönüş hayranları, Marty McFly’ın geleceğe gittiği gün olan 21 Ekim 2015’te, filmde yer alan bir yeniliğe gerçek 21 Ekim 2015 günü kavuşabilirler. Elbette, bu yeniliğin yalnızca bir yeni bir Pepsi şişesi olduğu düşünülürse, bu ‘geleceğe’ yönelik beklentiler ne kadar karşılanabilir emin değiliz.

Pepsi, klasik Geleceğe Dönüş üçlemesinin 1989’da yayınlanan ikinci filminde bir ürünün tanıtımını yapıp filme sponsor olmayı başarmıştı. Fakat aradan geçen 20 yılı aşkın zaman dilimin ardından söz konusu ürünü gerçekten piyasaya sürüp, bundan da para kazanabileceğini herhalde daha o zamanlardan planlamamış olsa gerek. Yine de birkaç hafta sonra, bu durum gerçeğe dönüşüyor, ve bu filmlerle büyümüş nesiller en azından bir Pepsi şişesiyle 21 Ekim 2015’te bir nebze de olsa, yalnızca 20,15 dolar karşılığında ‘geleceğe dönüş’ün tadını çıkarıyorlar.

pepsi perfect bottle

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...