Kurt Cobain’in ev kayıtlarını içeren albümden ilk şarkı yayınlandı

Kurt Cobain‘in ev kayıtlarından oluşan solo albümü Montage of Heck: The Home Recordings, önümüzdeki ay yayınlanacak. Efsanevi Nirvana solistinin hayatını anlatan, Brett Morgen imzalı belgesel Montage of Heck’in DVD’siyle aynı anda yayınlanack olan albümün şimdiye kadar hiç duyulmamış şarkıları, demolar ve “müzikal deneyimler” içerdiği belirtiliyor.

Bu ev kayıtları arasında yer alan akustik parçalardan biri olan Sappy, 13 Kasım’da piyasaya sürülecek olan albümden yayınlanan ilk şarkı oldu. Şarkının, Nirvana tarafından çalınan başka bir versiyonu, 1993 yılında grubun AIDS hastalarının yararına çıkardığı toplama albüm No Alternative’de “Verse Chorus Verse” adıyla yer almıştı.

İLGİLİ İÇERİK: Yeni Kurt Cobain belgeseli ‘Montage of Heck’in fragmanı yayınlandı

“Sappy” ayrıca, Kurt Cobain‘in The Beatles cover’ı “And I Love Her” ile birlikte sınırlı sayıda 7 inç’lik vinyl olarak da piyasaya sürülecek.

1987 yılında yazılan şarkı, Kurt Cobain tarafından birçok defa farklı notalar ve düzenlemelerle kaydedilmeye çalışılmış, fakat efsanevi Grunge yıldızı bu sonuçların hiçbirisinden memnun olmamış.

İLGİLİ İÇERİK: Nirvana’nın ilk konserine ait fotoğraflar ortaya çıktı

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...