Yeni Twin Peaks sezonu için bir fragman yayınlandı

Showtime üzerinde yayınlanacak olan, Twin Peaks‘in yeni sezonunu izleyebilmek için 2017’ye kadar beklememiz gerekecek olsa bile, dizinin tanıtım çalışmaları şimdiden başladı. Geçtiğimiz günlerde Homeland‘ın yeni sezonunun ilk bölümünü yayınlayan Showtime, ayrıca yeni Twin Peaks sezonuna ait aşağıda izlenebilen bir tanıtım videosu yayınladı. 15 saniye uzunluğundaki video elbette oldukça kısa ve yeni sezona dair kapsayıcı bir fikir vermekten uzak. Zira, söz konusu görüntülerde de aslında yalnızca daha önceki sezona ait bazı sahneler yer alıyor.

Showtime, geçtiğimiz yıl da Twin Peaks‘in yeni bir sezonunun yayınlanacağına dair yaptığı duyuruda benzer bir taktik uygulamıştı. O klipte de, daha önceki bölümlerden alınan bir sahnede Laura Palmer aynı gizemli, kırmızı perdeli odada görülebiliyordu.

Daha önce aslında 2016’da vizyonda olacağı belirtilen dizinin yeni Twin Peaks sezonuna dair çalışmalar, çeşitli bütçe anlaşmazlıkları ve David Lynch’in projeye dahil olup olmayacağına dair devam eden belirsizlikler yüzünden biraz daha ertelenmişti. Nihayet, usta yönetmen David Lynch’in yeni sezonda kamera arkasında olacağı kesinleşti. Aşağıdaki videoda, önceki iki sezonda neler olup bittiğini hatırlatmak ve yeni bölümlerde bizi nelerin bekleyebileceğine dair bir fikir vermesi için, Ajan Cooper’ın rüya sahnesinin tamamını izleyebilirsiniz:

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...