‘Geleceğe Dönüş’ün film müzikleri harika bir tasarımla geliyor

Özellikle çocukluğunu 80’lerin sonu ve 90’ların başlarında geçirmiş bir neslin 2010’lu yıllara dair bambaşka bir gelecek tahayyülüne sahip olmasını sağlayan efsanevi bilim kurgu üçlemesi Back to the Future‘da (Geleceğe Dönüş) kahramanlarımızın “geleceğe” gittiği gün olan 21 Ekim 2015’e sayılı günler kaldı. “Back to the Future Day” (“Geleceğe Dönüş Günü”) olarak adlandırılacak bu gün için filmin hayranları ve elbette bu durumu paraya çevirmeye hazır birçok firma da bir süredir çeşitli hazırlıklar yapıyor.

Bu hazırlıklardan birisi de, teknoloji ve müziğin geçmiş ve gelecek ekseninde bir anlamda bir tür zaman yolcuğuluğu yapabilmesini sağlayan bir vinyl projesi. Daha önce de, Geleceğe Dönüş filmlerinin posterlerine yaptığı etkileyici yeniden düzenlemelerle gündeme gelen Mondo adlı firma şimdi de üçlemenin film müziklerinin çok daha iyi bir ses kalitesine sahip olmasını sağlayacak biçimde altı LP’den oluşan bir kutu set olarak piyasaya sürüyor. Söz konusu set, her bir filmde yer alan şarkı ve müzikleri içeriyor.

İLGİLİ İÇERİK: Pepsi, yeni şişesiyle ‘geleceğe dönüyor’

2015 yılında hala kullanmaya devam ettiğimiz plak teknoloji sayesinde geçmiş ve gelecek arasında bir tür yolculuğa çıkmayı olanaklı kılan bu set, bir uçan araba ya da hoverboard kadar olmasa da sahip olduğu muazzam tasarımla 21 Ekim 2015’in gelişini biraz daha eğlenceli kılabilir. Tasarımı DKNG Studios tarafından yapılan kutu sette üç film de; zaman yolculuğuna çıkan DeLorean’ın arkasında bıraktığı artık sembolleşmiş yangın izleriyle tasvir ediliyor. Bununla birlikte albüm görsellerinde, her bir film için yine en akılda kalan bazı sahneler sanatçı Matt Taylor’ın imzasını taşıyan tasarımlarla gösteriliyor.

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Mondo’nun 21 Ekim’de piyasaya süreceği bu özel kutu setin fiyatı 105 dolar. Her bir filmin albümü de 35 dolar karşılığında ayrıca satın alınabiliyor.

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

Görsel: Mondo

İLGİLİ İÇERİK: Donald Trump, ‘Geleceğe Dönüş’ün kötü adamı Biff Tannen’ın yerine geçerse

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...