Salon, Amerikalı efsanevi grup Sebadoh’u ağırlıyor

Salon İKSV, yarın akşam efsanevi bir müzik grubunu ağırlamaya hazırlanıyor. Pixies ve Nirvana gibi rock tarihinin en önemli gruplarına ilham verdiği bilinen Dinosaur Jr’ın bas gitaristi Lou Barlow tarafından kurulan ABD’li alternatif rock topluluğu Sebadoh, 15 Ekim Perşembe akşamı saat 21:30’da hayranlarıyla buluşuyor.

Lou Barlow ve Amerikalı müzisen Eric Gaffney tarafından 1980’lerin sonlarında kurulan ve ilk albümleri The Freed Man‘i 1989’da yayınlayan Sebadoh, ABD’nin kült noise-rock gruplarından biri. Grup daha çok akustik ağırlıklı albümlerinin yanında post-hardcore tarzda verdikleri gürültülü konser performanslarıyla da biliniyor. 1999’dan sonra uzun bir süre albüm yayınlamayan Sebadoh, bu sessizliğini 2013 tarihli Defend Yourself ile bozmuştu.

Önemli bir dinleyici kiltesi edinen grup, grunge türünün beşiği olarak da nitelendirilen plak şirketi Sub Pop’un büyümesine de büyük bir katkı yaptı.

Salon İKSV’de gerçekleştirilecek konserin biletlerini bu adresten satın alabilirsiniz.

Sebadoh konserinin yanında, Salon İKSV diğer birçok önemli ismi müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. İngiltere’deki caz sahnesinin en popüler gruplarından Sons of Kemet’i bu akşam ağırlayacak olan Salon, Sebadoh konserinin ardından 16 Ekim Cuma ve 17 Ekim Cumartesi günleri üst üste iki gece enerjik melodileri ve sıcak ritmleriyle Brezilyalı topluluk Céu’ya ev sahipliği yapacak.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...