Selda Bağcan’ın ‘Le Guess Who?’ performansı plak olarak yayınlanıyor

Hollanda’nın Utrecht kentinde her yıl farklı ve alternatif müzik türlerinden birçok önemli müzisyenin sahne aldığı Le Guess Who? festivalinin geçen yılki konuklarından birisi de Selda Bağcan‘dı. Festival yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamda, geçtiğimiz yıl festivalde 23 Kasım günü sahne alan Selda Bağcan’ın konser kayıtlarından oluşan ve sınırlı sayıda üretilecek “Selda Bağcan – Live at Le Guess Who?” adlı bir albümün yayınlanacağı duyuruldu.

St. Vincent ve Tune-Yards gibi alternatif müziğin önemli temsilcilerinin de katıldığı geçen yılki festivalde, Selda Bağcan‘ın canlı performansı en etkileyici ve en çok konuşulan konserlerden biri olmuştu. Le Guess Who? ekibinin geçtiğimiz yılki festivale dair ilk resmi çalışmasının “Selda Bağcan – Live at Le Guess Who? 2014” olması da, Bağcan’ın performansının etkinliğe katılanlarda önemli bir iz bıraktığının bir göstergesi. Ön siparişi bu adres üzerinden verilebilen plakta yer alan şarkılardan “Adaletin Bu Mu Dünya?”yı aşağıda dinleyebilirsiniz:

İLGİLİ İÇERİK: Selda Bağcan ve İsrailli rock grubu Boom Pam’dan video klip

9 Kasım’da plak formatında satışa çıkarılacak olan albümdeki şarkı listesi ise şöyle:

Selda Bağcan – Live at Le Guess Who? 2014

A1. Yaz Gazeteci Yaz (Say It Journalist! Say it!)
A2. Özgürlük ve Demokrasiyi Çizmek (Drawing Freedom & Democracy)
A3. Tatlı Dillim (My Sweet Tongue)
A4. Mehmet Emmi (Uncle Mehmet)
A5. Yuh Yuh (Boo Boo!)
A6. İnce ince (It Snows to the Poors)

B1. Adaletin Bu Mu Dünya? (Hey World! Is This Your Justice?)
B2. Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi (They Shoot Us People, Don’t Forget Us!)
B3. Acıyı Bal Eyledik
B4. Yaylalar
B5. Yuh Yuh (encore)

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...