‘Ghost in The Shell: The New Movie’nin yeni fragmanı yayınlandı

Halihazırda, başrolünde Scarlett Johansson’un olduğu ve Rupert Sanders tarafından yönetilen ve 31 Mart 2017’de gösterime girmesi beklenen Ghost in the Shell‘in sinema filminin hazırlıkları devam ederken, FUNimation Entertainment tarafından hazırlanan yeni bir Ghost in the Shell animasyonu için bir fragman yayınlandı.

FUNimation, geçtiğimiz yıl “Ghost in The Shell: Arise” adını verdiği ve Ghost in The Shell‘in orijinal hikayesinin ve karakterlerinin biraz daha derinleştirildiği dört bölümlük bir dizi de yayınlamıştı.

Ghost in The Shell: The New Movie adı verilen filmin yapımcılığını üstlenen FUNimation’ın kurucusu ve CEO’su Gen Fukunga konuyla ilgili ComingSoon’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ghost in The Shell, anime dünyasının gerçekten ikonik bir filmi. Filmin eski fanlarının yanında geçtiğimiz yıl yayınlanan Arise serisinden gelen yeni hayranlar da bu aksiyon dolu yapımı çok beğenecekler.”

Yapılan açıklamalara göre, söz konusu yeni film daha çok modern dönem için hazırlanan bir Ghost in The Shell dünyası tasarlıyor.

GHOST IN THE SHELL NE ANLATIYOR?

25 yılı aşkın bir zaman diliminden beri, “Ghost in The Shell“, zorlayıcı ve ilgi uyandırıcı hikayesi ve sanatsal derinliği sayesinde, giderek daha fazlasını talep eden uluslararası bir hayran kitlesi edindi. İlk Ghost in The Shell filmi, 1989 tarihli manga serisinden altı yıl sonra animasyon olarak 1995’te sinemalarda gösterime girdi. 2002 yılında televizyonda yayınlanan bir anime serisi olarak gösterilen hikaye, geçtiğimiz yıl da Ghost in The Shell: Arise adlı dört bölümlük bir dizi olarak yayınlandı.

Acımasız bir dünya savaşının sonrasında, geleceğin fütüristik Japonya’sında geçen hikaye, bilimin çok gelişmiş bir sibernetik teknolojisi sayesinde insanlığa daha uzun bir ömür ve daha az acı çekme gibi olanaklar verdiği bir zaman dilimini anlatıyor. Bütün bir insanlığın zihinler ve hayaletler (ghosts) olarak bilinen kişiliklerden oluşan bir sisteme bağlı olduğu bu gelecekte, uygarlığa yönelik en büyük tehdit ise, insanların bedenleri ve hafızalarını gasp edebilen siber teröristler olarak görülüyor.

Fire-Starter adı verilen, hayaletlere bulaşabilen bir virüs Japonya Başbakanı Motoko Kusanagi’nin suikastiyle sonuçlanacak bir biçimde sistem boyunca yayılmaya başlıyor ve bunun ardından Kusanagi’nin özel dedektiflerden oluşan seçkin bir ekibi söz konusu virüsü kaynağına dek izlemeleri için çağrılıyor. Ekip yaptığı araştırmada daha derinlere indikçe, hükümetin kirli ilişkileri ve yozlaşmasına dair kanıtları ve aslında çok tanıdık bir yüzü olan şüpheli bir broker’ın izini açığa çıkartıyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...