Leonardo DiCaprio, yeni filminde ‘aktörlüğün’ sınırlarını iyice zorlamış

Leonardo DiCaprio bütün bunları aslında sonunda Oscar’ı alabilmek için mi yapıyor emin değiliz, fakat ünlü oyuncunun yeni rolüyle sınırları biraz daha zorladığına şüphe yok.

Geçtiğimiz gün, Yahoo! Movies‘le, 19. yüzyılın başlarında yaşayan ve bir ayı saldırısının ardından canlı olarak gömülen bir sınır sakinini canlandırdığı yeni filmi The Revenant hakkında bir söyleşi gerçekleştiren DiCaprio, rolüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Filmin oldukça zorlu geçen çekimlerinin dondurucu Kanada soğuğu ve Arjantin’in el değmemiş bölgelerinde gerçekleştirildiğini belirten Leonardo DiCaprio şöyle devam etti:

“Size 30 ya da 40 sahnein şimdiye kadar yaptığım en zor şeylerden bazıları olduğunu söyleyebilirim. Donmuş nehirlere girip çıkmam, hayvan leşlerinin içinde uyuduğum anlar ve sette yediklerim… Sürekli olarak dondurucu bir soğuğa ve olası bir hipotermiye dayanmak zorundaydım.”

Alejandro G. Iñárritu’nun yönetmenliğinde çekilen filmin 25 Aralık’ta gösterime girmesi bekleniyor.

Çekimlerde çiğ et yemek zorunda kaldığını ifade eden Leonardo DiCaprio‘nun bütün bu fedakarlıklarının bir Oscar’la ödüllendirilip ödüllendirmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...