‘Hamlet’, ‘Fareler ve İnsanlar’, ‘Skylight’ için Salon’da özel gösterimler düzenlenecek

Benedict Cumberbatch, James Franco, Leighton Meester ve Carey Mulligan gibi Hollywood’un önemli oyuncularının rol aldığı kapalı gişe oyunlar, National Theatre Live ile yapılan bir işbirliği sonucunda Oyun Salonu projesi kapsamında Salon İKSV’de gösterilecek. Söz konusu oyunların sahnelendiği salonda bulunan en iyi koltuğun bakış açısından yapılan kayıtlar ve özel olarak kurgulanan kayıtlar, bir sinema salonu düzeninde 15 Kasım’dan itibaren her ay, Salon ekranından izleyicilerle buluşacak.

Broadway’de ve Londra’nın en önemli tiyatrolarında kapalı gişe gösterilen oyunlar için Salon’da bir sinema düzeni oluşturulacak. Kasım ayında gösterimi yapılacak olan Benedict Cumberbatch’in başrolünde olduğu ‘Hamlet‘in ardından, Aralık ayında oyuncu kadrosunda James Franco’nun da yer aldığı ‘Of Mice and Men‘ (Fareler ve İnsanlar), Ocak’ta ‘Skylight‘ ve Şubat ayında ise ‘John‘ adlı oyunların gösterimi yapılacak. Sınırlı sayıda olan biletlerin satışına 5 Kasım’da başlanacağı açıklandı.

Hamlet

Shakespeare’in ve bütün edebiyat tarihinin başyapıtlarından biri olarak değerlendirilen Hamlet’in, Lyndsey Turner’in yönetmenliğinde gerçekleştirilen bu sahne uyarlaması, başroldeki Benedict Cumberbatch’ın muazzam performansıyla büyük bir başarı yakalamıştı. Biletleri Londra’da aylar öncesinden tükenen oyun 15, 22, 29 Kasım Pazar günleri 15:00’te Salon’da tiyatroseverlerle buluşacak.

hamlet salon iksv

Fotoğraf: Johan Persson

Of Mice and Men (Fareler ve İnsanlar)

Başrollerinde James Franco, Chris O’Dowd, Leighton Meester ve Jim Norton’ın yer aldığı Fareler ve İnsanlar‘ın bu uyarlaması, Broadway’le birlikte New York’un birçok farklı salonunda sahnelendi. Time dergisi tarafından “başyapıt” olarak nitelendirilen oyun, 6 ve 13 Aralık Pazar günleri 15:00’da Salon’da izleyicilerle buluşacak.

fareler ve insanlar salon iksv

Fotoğraf: The Hollywood Reporter

Skylight

Prömiyerini 1995 yılında yapan Skylight‘ın başrollerinde Carey Mulligan ve Bill Nighy yer alıyor. Uzun yıllardır sahneleniyor olmasına rağmen, The Guardian‘ın belirttiği gibi giderek güçlendiği düşünülen oyun, 10 ve 24 Ocak Pazar günü 15:00’da, Salon’da yayınlanacak.

skylight salon iksv

Fotoğraf: Geraint Lewis Geraint Lewis/GERAINT LEWIS

John

Ünlü hareket tiyatrosu DV8’in son yapımı olarak karşımıza çıkan John‘un oyuncu kadrosunda Taylor Benjamin, Lee Boggess, Gabriel Castillo, Ian Garside, Ermira Goro gibi isimler mevcut. Gerçek hayat öyküleri üzerinde temellenen oyunun Salon gösterimleri 7 ve 21 Şubat Pazar günler 15:00’da gerçekleştirilecek.

john salon iksv

Fotoğraf: Gergoe Nagy

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...