Austin’in müzik sahnesini anlatan Terrence Malick filminde Patti Smith de rol alacak

Terrence Malick, bu yıl gösterime giren ve kadrosunda Natalie Portman, Christian Bale ve Cate Blanchett gibi önemli isimleri bir araya getiren Knight of Cups adlı filminin ardından, Austin müzik sahnesini konu edinen yeni filminin kadrosu da yine oldukça etkileyici olacak gibi görünüyor. Zira, Terrence Malick‘in hazırlıklarına 2011’de başladığı Weightless adlı filmin halihazırda yıldızlarla dolu kadrosuna efsanevi müzisyen Patti Smith’in de eklendiği açıklandı. Filmde yer alan oyunculardan Rooney Mara, Patti Smith’in üç gün boyunca filmin setine geldiğini ve yapımda rol alacağını duyurdu.

Arcade Fire, Black Lips, Fleet Foxes gibi grupların Austin’de verdikleri konserlere yer verilecek olan filmde yönetmenin sıradışı bir yöntem kullanacağı belirtiliyor. İki farklı aşk üçgeninin olduğu bir hikayenin anlatıldığı filmde onlarca oyuncuya yer verilecek. Knight of Cups‘ta da başrolde olan Portman, Bale ve Blanchett’ın yanında, yeni filmdeki başrolleri paylaşacağı kesinleşen diğer isimler şöyle: Rooney Mara, Ryan Gosling, Michael Fassbender ve Val Kilmer.

Terrence Malick, Austin’de gerçekleşen bir Patti Smith performansına ait görüntülerin de filmde yer alabileceğini açıkladı. Filmde kendisini oynayacak olan Smith’in bu sahnelerinin filmin son halinde olup olmayacağı belli değil, zira çekimleri beş yıldır devam eden film için halihazırda birçok müzisyen ve oyuncunun bulunduğu geniş bir malzeme mevcut.

ABD’nin Texas eyaletinde bulunan Austin, uzun yıllardır blues ve caz müziğinin yanında alternatif ve bağımsız rock müzik sahnesinin en önemli merkezlerinden biri olmaya devam ediyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...